Історія

В середині 2000-х років підрозділ роздрібних продуктів компанії Zyxel запропонував зростаючому ринку домашніх маршрутизаторів концепцію пристроїв, які назвали інтернет-центрами. Вони, на відміну від роутерів і модемів тих років, не були простим набором мережевих функцій, що був успадкований від професійних моделей, а з самого початку створювалися як пристрої для домашніх користувачів. Пілотним регіоном для розвитку цієї ідеї вибрали країни Східної Європи, де в силу молодості ринку і конкуренції між провайдерами способи доступу в Інтернет вимагали від домашніх пристроїв різнобічної адаптації та універсальності.

У 2010 році було представлене перше покоління інтернет-центрів серії Keenetic. Вони швидко завоювали популярність, тому що пропонували просте налаштування Інтернету і прийому IP-телебачення, працювали з провайдерами незалежно від протоколу доступу і не різали швидкість, вміщували ретельно налагоджені функції та додатки, які не потребували пошуку альтернативних прошивок.

Слово Keenetic - синтез з англомовного keen і «від мережевого» netic. Замість складних літерно-цифрових індексів моделі отримують короткі імена, які легко запам'ятати: 4G, Lite, Giga, Ultra, Omni, Extra, Air, Viva.

З того часу змінилося три покоління інтернет-центрів Keenetic, в них з'явилися резервування доступу в Інтернет, прискорення тунельних протоколів, онлайнове оновлення та покомпонентна збірка операційної системи. Щорічно виходять десятки нових програмних функцій і поліпшень: створені мобільний додаток, власні хмарні платформи та служба доменних імен, виведені на ринок унікальні USB-пристрої розширення. Інтернет-центри Keenetic є першими в світі пристроями, які інтегрували популярні інтернет-фільтри та підтримують встановлення тисяч пакетів Entware і Debian «з коробки».

Сьогодні інтернет-центри Keenetic є основою сучасних мереж в мільйонах домівок і невеликих офісів. В СНД Keenetic займає одне з перших місць за обсягом продажів, що в грошовому вираженні складає до 30% ринку Wi-Fi маршрутизаторів. Щоб сфокусуватися на потребах споживачів, забезпечити стійке зростання і глобалізацію бізнесу, в 2017 році під час внутрішньої реорганізації компанії Zyxel серію інтернет-центрів Keenetic виділили в самостійний бренд.

Нове покоління пристроїв під власною торговою маркою побачить світ в кінці 2017 року.