Про нас

В середині 2000 років підрозділ роздрібних продуктів тайванської компанії  Zyxel запропонував зростаючому ринку домашніх маршрутизаторів концепцію пристроїв, які назвали інтернет-центрами. Вони, на відміну від роутерів та модемів тих часів, являли собою не набір мережевих функцій, що був успадкований від професійних моделей, а із самого початку створювалися як пристрій для домашніх користувачів. Пілотними регіонами для розвитку ідеї були обрані країни Східної Європи, де все ще був молодий ринок із високою конкуренцією між провайдерами, а способи підключення вимагали від домашніх пристроїв різносторонньої адаптації та універсальності.

В 2010 році з’явилось перше покоління інтернет-центрів серії Keenetic. Вони швидко здобули прихильність, тому що пропонували просте налаштування інтернету та прийому IP-телебачення, працювали з провайдерами незалежно від протоколу доступу та не різали швидкість, містили ретельно налагоджені функції та застосунки, що не вимагали пошуку альтернативних прошивок. Замість складних індексів з літер та цифр, моделі отримують короткі імена, які легко запам’ятати: Starter, Buddy, Explorer, Carrier, Skipper, Speedster, Hero, Giant, Peak …

Слово «Keenetic» бере від англомовного «keen» азарт та бачення, якими саме мають бути досконалі мережеві пристрої. Протягом багатьох років індустрія домашніх мереж покладалась на готові рішення від виробників мікросхем та проекти з відкритим вихідним кодом. Проте команда Keenetic швидко зрозуміла, що ані великі компанії,ані ентузіасти не в змозі виводити на ринок 100% готові високоякісні продукти та оперативно підтримувати їх відповідно запитам користувачів довгий час. Тому було прийнято стратегічне рішення розробляти власну апаратно-незалежну мережеву операційну систему. Мільйони рядків власного коду модульної системи KeeneticOS дають абсолютний контроль над функціями, потужністю та безпекою. Всі пристрої Keenetic, від початкового рівня до флагмана, працюють під керуванням однієї і тієї ж версії KeeneticOS, надаючи однакові функції та можливості.

Під егідою Zyxel змінилося три покоління інтернет-центрів Keenetic, в них з’явилось резервування доступу в інтернет, прискорення тунельних протоколів, онлайнове оновлення та покомпонентна збірка операційної системи. Щорічно виходили десятки нових програмних функцій та покращень: створено мобільний додаток, власні хмарні платформи та служба доменних імен, виведені на ринок унікальні USB-пристрої розширення.

В 2017 році, щоб зосередитись на потребах користувачів, забезпечити стійке зростання та глобалізацію бізнесу, серію інтернет-центрів Keenetic виділили в самостійний бренд із міжнародною реєстрацією в Гонконзі. Компанію очолив Кевін Ченг, який раніше в Zyxel займав посаду менеджера по розвитку нових ринків. В 2022 році компаній відкрила штаб-квартиру та R&D-підрозділ у Німеччині.